zavrit

Pronájem prostor

Děkujeme! Váš formulář byl úspěšně odeslán!
Ouha! Něco se pokazilo při odesílání formuláře.
17.9.2023
neděle 17.00 h / Sunday 5 pm
~
Betlémská kaple
Betlémská kaple
~

Rodinný den / Family day | Dvořákova Praha 2023

PLZEŇSKÁ FILHARMONIE / Pilsen Philharmonic, CHUHEI IWASAKI dirigent / conductor, SVATOPLUK SCHULLER, ZBYNĚK FRIC herci / actors

Cena akce

390 – 290 Kč

https://www.dvorakovapraha.cz/program/detail/plzenska-filharmonie-ch-iwasaki-t-ille-m-pasma-z-fric-s-schuller/

Program

Martin Pášma, Tomáš Ille: Dvořák hostitel

Rodinný den Dvořákovy Prahy uvádí děti i jejich rodiče zábavnou formou do světa klasické hudby. Pod širým nebem nebo v koncertních sálech jim přibližuje nejen Antonína Dvořáka, ale i jeho vrstevníky, tvůrčí i osobní přátele a Prahu Dvořákovy doby.

Na závěr celého dne se do Betlémské kaple po roce vrátí sám Antonín Dvořák, aby svému dalšímu příteli, norskému skladateli Edwardu Griegovi, oplatil jeho imaginární pohostinnost z loňského festivalového ročníku a stal se jeho hostitelem. A neskončí jen u povídání – Mistr Dvořák přizval Plzeňskou filharmonii s panem dirigentem Iwasakim, aby sál naplnili nezapomenutelnými melodiemi, které pocházejí z psacích per obou světových skladatelů.

Dress code: casual

Interpreti

Plzeňská filharmonie

Plzeňská filharmonie, dříve Plzeňský rozhlasový orchestr, je těleso s pevnou tradicí a renomé a je orchestrem žádaným na jevištích v České republice i v zahraničí. Podniká četná zahraniční turné a vystupuje na prestižních pódiích Evropy a USA, jakými jsou například Gasteig v Mnichově, Liederhalle ve Stuttgartu, Alte Oper ve Frankfurtu, Brucknerhaus v Linci, Stadthalle ve Vídni, Mercedes-Benz Arena v Berlíně, Tonhalle v Zürichu nebo Rudolfinum a O2 aréna v Praze. Už v srpnu 2017 se představila v novém sále Elbphilharmonie v Hamburku.

Chuhei Iwasaki

Chuhei Iwasaki je český dirigent pocházející z Japonska. Narodil se roku 1987 u rybího trhu v Tsukiji v Tokiu. Od dětství se věnoval hře na housle, v letech 2003‒2006 studoval na konzervatoři Toho Gakuen v Tokiu, poté na Pražské konzervatoři a na HAMU v Praze.

Svatopluk Schuller

Herec Svatopluk Schuller (1964) je absolventem pražské DAMU (1986), obor činoherní herectví.

Mimo stálé angažmá v divadlech v Mostě (1986‒1995) a pražském ABC (1995‒2008) účinkoval i na pódiu Hudebního divadla Karlín, Národního divadla, Rubínu, Divadla A. Dvořáka v Příbrami nebo divadla Montmartre. V neposlední řadě je také zakladatelem pražského Divadla Litera (2008), které navázalo, po jejím zániku, na odkaz Lyry Pragensis, v níž předtím řadu let působil.

Zbyněk Fric

Herec a zpěvák, začínal v Horáckém divadle v Jihlavě, poté dva roky studoval na DAMU a začal hrát v muzikálech. Má na svém kontě celou řadu velkých muzikálových rolí v pražských i mimopražských divadlech (Jesus Christ Superstar, Dracula, Rent, Hello, Dolly!, Pomáda, Kleopatra, Tři mušketýři, Angelika, Lucrezia Borgia, Edith Piaf ‒ vrabčák z předměstí, Golem, Kudykam, Dobře placená procházka (režie Miloš Forman), Kat Mydlář, Romeo a Julie, Monty Python’s Spamalot (Městské divadlo Kladno), Ne/normální muzikál (Next to normal) Divadlo Na Prádle aj.