zavrit

Pronájem prostor

Děkujeme! Váš formulář byl úspěšně odeslán!
Ouha! Něco se pokazilo při odesílání formuláře.
20.9.2023
středa 20.00 h / Wednesday 8 pm
~
Betlémská kaple
Betlémská kaple
~

Giuseppe Guarrera | Dvořákova Praha 2023

Giuseppe Guarrera klavír

Cena akce

690 – 590 Kč

https://www.dvorakovapraha.cz/program/detail/giuseppe-guarrera-1/

Program

Ludwig van Beethoven: Klavírní sonáta č. 1 f moll, op. 2, č. 1, György Ligeti: Musica ricercata, výběr, Franz Liszt: Venezia e Napoli, Modest Petrovič Musorgskij: Obrázky z výstavy

Na cesty Evropou i hudebními dějinami zve všechny italský klavírista Giuseppe Guarrera. Od absolventa berlínské Akademie Barenboim-Said ostatně nelze očekávat nic jiného než porozumění napříč národnostními i názorovými rozdíly. Instituce založená židovským dirigentem Danielem Barenboimem a palestinsko-americkým intelektuálem Edwardem Saidem má toleranci uloženou ve svých kořenech.

Hudební výlet s Guarrerou začíná v klasickém centru, které představuje Vídeň a Beethoven. Takzvaná „mannheimská raketa“, jíž začíná jeho Klavírní sonáta č. 1, odstartuje energicky cestu směrem ke Györgymu Ligetimu. Od narození špičkového maďarského a později rakouského skladatele uplyne letos 100 let, jeho dílo již patří mezi klasiku 20. století. Musica ricercata – Hudba zkoumající – stojí na začátku jeho cesty k vlastnímu stylu. Společně s Franzem Lisztem se všichni ocitnou v Itálii díky jeho kompozici Venezia e Napoli, která je součástí cyklu Léta putování. Závěr obstarají oblíbené Obrázky z výstavy od Modesta P. Musorgského – nádherná klavírní procházka mezi výtvarnými díly Viktora Hartmana.

Dress code: dark suit

Interpreti

Giuseppe Guarrera

Mladý italský klavírista Giuseppe Guarrera v současné době působí v Berlíně. Na pozvání Daniela Barenboima hrál pod jeho taktovkou na zahajovacím koncertu sezony 2017–2018 v místním Sále Pierra Bouleze a působí zde jako člen pedagogického sboru Barenboim-Said Akademie.

V roce 2017 byl v soutěži Concours musical international de Montréal (CMIM) vyznamenán druhou cenou a dalšími pěti cenami včetně ceny publika. Získal rovněž stipendium na přehlídce klavíristů Ruhr Piano Festival a cenu Taborovy nadace v rámci Verbier Festival Academy. V roce 2018 se stal laureátem YCAT International Auditions v londýnské Wigmore Hall.